http://oipip.elblag.pl/wp-content/uploads/2022/03/logo-izba2.jpg

Witamy na stronie internetowej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Elblągu.
Zachęcamy do częstych odwiedzin.
Życzymy miłego zwiedzania.



AKTUALNOŚCI


Ruszają zapisy na kolejny bezpłatny kurs w ramach projektu „Wsparcie kształcenia pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych w Polsce”

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Elblągu zaprasza na kolejny bezpłatny kurs organizowany w ramach projektu FERS.01.12-IP.07-0001/25 pn. „Wsparcie kształcenia pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych w Polsce”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027. 

Tym razem, zapraszamy do udziału w kursie dokształcającym
„Aspekty opieki pielęgniarskiej nad pacjentem ze stomią,
w tym zapobieganie powikłaniom”. 

Rejestracja w Systemie Monitorowania Kształcenia (SMK) już rozpoczęta!

Czas i miejsce realizacji kursu: kurs trwa 3 dni ( 22.06; 24.06; 25.06.2026 r.) i odbędzie się na terenie Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu – aula ul. Żeromskiego 22.)

‍Każdy/a  uczestnik/czka może wziąć udział w maksymalnie jednym kursie stacjonarnym, w ramach realizowanego projektu.
Uczestnik/czka  ma obowiązek ukończyć co najmniej jedno szkolenie on-line.

WAŻNE! – rekrutacja odbywa się dwuetapowo:

  1. Rejestracja w Systemie Monitorowania Kształcenia (SMK) – oznaczenie kursu DSTOM/3/Elbląg.
  2. Złożenie dokumentów rekrutacyjnych – mailowo, podpisane podpisem kwalifikowanym (szkolenia@oipip.elblag.pl), przesyłką pocztową/kurierską, osobiście w Biurze Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Elblągu.

Uczestnicy otrzymują:
– bezpłatne materiały szkoleniowe (tablety),
– catering  podczas zajęć teoretycznych,
– zaświadczenie  o ukończeniu kursu,
– dostęp  do platformy e-learningowej z 15 kursami doskonalącymi (z certyfikatami). 

👩⚕️👨⚕️ Dla kogo?
Dla wszystkich pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych posiadających prawo wykonywania zawodu – zarówno aktywnych, jak i nieaktywnych (np. na urlopach wychowawczych lub poszukujących pracy). 

ℹ️ Szczegółowe informacje:
👉 Dział Szkoleń –  📞 tel. 55 233 98 79 lub 451 056 422
👉 www.oipip.elblag.pl
👉 https://nipip.pl/projekt (Realizator Projektu)

Zakończono nabór na kurs specjalistyczny Szczepienia ochronne dla pielęgniarek i położnych

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE

INFORMACJA O ZAKOŃCZONYM NABORZE
Informujemy, że ZAKOŃCZYLIŚMY NABÓR na kurs specjalistyczny w zakresie szczepień ochronnych dla pielęgniarek i położnych w terminie od 13.06.2026 r. do 04.07.2026 r.- zaplanowany w ramach Projektu „Wsparcie kształcenia pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych w Polsce”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus,w programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027

ℹ️ Szczegółowe informacje o Projekcie:

👉 https://nipip.pl/projekt/ (Realizator Projektu)

👉 www.oipip.elblag.pl (Organizator kształcenia na terenie OIPIP w Elblągu)

📞 tel. 55 233 98 79

✉️ e-mail:biuro@oipip.elblag.pl; szkolenia@oipip.elblag.pl

Ruszają zapisy na bezpłatny kurs specjalistyczny w zakresie szczepień ochronnych dla pielęgniarek i położnych

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE

Ruszają zapisy na bezpłatny kurs specjalistyczny
w zakresie szczepień ochronnych dla pielęgniarek i położnych

Planowana data rozpoczęcia  kursu: 13.06.2026 r. godz. 9.00
Planowana data zakończenia kursu: 04.07.2026 r. (egzamin)

Miejsca realizacji zajęć teoretycznych: Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak w Elblągu
 W kursie uczestniczyć może 28 osób.

WAŻNE! – rekrutacja odbywa się dwuetapowo:

  1. Rejestracja w Systemie Monitorowania Kształcenia (SMK) – oznaczenie kursu SZO/1/Elbląg.
  2. Złożenie dokumentów rekrutacyjnych – mailowo, podpisane podpisem kwalifikowanym (szkolenia@oipip.elblag.pl), przesyłką pocztową/kurierską, osobiście w Biurze Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Elblągu

Program kursu specjalistycznego w zakresie szczepień ochronnych dla pielęgniarek i położnych

Przypominamy, że można uczestniczyć tylko w jednym kursie
w ramach trwającego Projektu!!! – projekt trwa od 2025 r.

📚 Kurs realizowany będzie w ramach projektu „Wsparcie kształcenia pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych w Polsce”, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

 Uczestnicy otrzymują:

  • bezpłatne materiały szkoleniowe (podręczniki),
  • catering podczas zajęć teoretycznych,
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu,
  • dostęp do platformy e-learningowej z 15 kursami doskonalącymi (z certyfikatami).

👩‍⚕️👨‍⚕️ Dla kogo?
Dla wszystkich pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych posiadających prawo wykonywania zawodu – zarówno aktywnych, jak i nieaktywnych
(np. na urlopach wychowawczych lub poszukujących pracy).

Szczegółowe informacje:
👉 https://nipip.pl/projekt/ (Realizator Projektu)
👉 oipip.elblag.pl Organizator kształcenia na terenie OIPIP w Elblągu
📞 tel. 55 233 98 79 lub 451 056 422
✉️ e-mail: biuro@oipip.elblag.pl lub szkolenia@oipip.elblag.pl

 

Harmonogram szkoleń stacjonarnych z cyfryzacji dokumentacji medycznej w profilaktycznej opiece zdrowotnej nad uczniami

Nowy harmonogram szkoleń stacjonarnych z cyfryzacji dokumentacji medycznej w profilaktycznej opiece zdrowotnej nad uczniami już dostępny!
Kontynuujemy cykl szkoleń przygotowujących pielęgniarki i higienistki szkolne do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej uczniów w systemie gabinet.gov.pl. Dostępny jest harmonogram na drugi i trzeci kwartał 2026 roku.
To doskonała okazja, aby zdobyć praktyczne kompetencje jeszcze przed wejściem w życie obowiązku cyfrowego prowadzenia dokumentacji – który zacznie obowiązywać od września 2027 r.
Cel szkolenia: 
Przygotowanie uczestniczek i uczestników do sprawnego prowadzenia EDM ucznia w gabinet.gov.pl, zgodnie z nadchodzącymi przepisami.
Dla kogo?
• pielęgniarki i higienistki szkolne,
• pielęgniarki posiadające wymagane kwalifikacje, również te aktualnie niepracujące w szkole.

Już wkrótce ruszą kolejne kursy w ramach projektu Wsparcie kształcenia pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Elblągu informuje, że oferta nasza jako organizatora kształcenia  została wybrana w postępowaniu przetargowym  na organizację kursów specjalistycznych i dokształcających dla pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych w ramach projektu ramach projektu Wsparcie kształcenia pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych w Polsce w ramach Działania 01.12 Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, numer FERS.01.12-IP.07-0001/25.

W ramach tych działań Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Elblągu w okresie od czerwca do grudnia 2026 r. zorganizuje następujące kursy:

  • Kurs specjalistyczny w zakresie szczepień ochronnych dla pielęgniarek/pielęgniarzy i położnych – planowane rozpoczęcie kursu 13.06.2026 r.
  • Kurs specjalistyczny „Leczenie ran” dla pielęgniarek – planowane rozpoczęcie kursu listopad 2026 r.
  • Kurs specjalistyczny „Terapia bólu przewlekłego u dorosłych” dla pielęgniarek i położnych – planowane rozpoczęcie kursu wrzesień 2026 r.
  • Kurs dokształcający „Ordynowanie leków w praktyce”, dla pielęgniarek/pielęgniarzy i położnych – planowana rozpoczęcie kursu wrzesień 2026 r.
  • Kurs dokształcający „Aspekty opieki pielęgniarskiej nad pacjentem ze stomią, w tym zapobieganie powikłaniom czerwiec 2026 r.
  • Kurs dokształcający „Trudne rozmowy z pacjentem i rodziną”  – planowane rozpoczęcie kursu, dla pielęgniarek/pielęgniarzy – planowane rozpoczęcie kursu listopad 2026 r.

WSZYSTKIE KURSY BĘDĄ BEZPŁATNE.

Uczestnicy otrzymują:

  • bezpłatne materiały szkoleniowe (podręczniki),
  • catering podczas zajęć teoretycznych,
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu,
  • dostęp do platformy e-learningowej z 15 kursami doskonalącymi (z certyfikatami).

Oferta kursów adresowana jest do wszystkich pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych posiadających prawo wykonywania zawodu – zarówno aktywnych, jak i nieaktywnych (np. na urlopach wychowawczych lub poszukujących pracy).

W każdej z edycji uczestniczyć będzie 28 osób.

WAŻNE! – rekrutacja odbywa się dwuetapowo:

  1. Rejestracja w Systemie Monitorowania Kształcenia (SMK) – pierwsze zaplanowane kursy dodane zostaną do SMK do dnia 27 maja br.
  2. Złożenie dokumentów rekrutacyjnych – mailowo (szkolenia@oipip.elblag.pl) , przesyłką pocztową/kurierską, osobiście w Biurze Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Elblągu

Przypominamy, że można uczestniczyć tylko w jednym kursie w ramach trwającego Projektu!!! – przypominamy, iż obecny projekt trwa od 2025 r.