http://oipip.elblag.pl/wp-content/uploads/2022/03/logo-izba2.jpg

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POŁOŻNYCH

 

Pod koniec lat 80 XX wieku na Międzynarodowej Konferencji Położnych w Holandii, 5 maja został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Położnych. Ideą tego dnia jest podkreślenie i docenienie roli, jaką odgrywają Położne w naszym życiu.

W Polsce dzień ten jest również obchodzony 8 maja, w rocznicę urodzin polskiej położnej – Stanisławy Leszczyńskiej, która w bohaterski sposób sprawowała opiekę nad ciężarnymi  więźniarkami  przebywającymi w obozie Auschwitz-Birkenau.

Praca położnej towarzyszy nam od samych narodzin i wymaga wiele poświęcenia, cierpliwości i przede wszystkim wiedzy zdobywanej latami w trakcie nauki i pracy zawodowej. To dzięki Waszym umiejętnością, zaangażowaniu i odpowiedzialności, kobiety w Polsce otoczone są najlepszą opieką.

Z okazji Dnia Położnej składamy serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności, sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Niech każdy dzień przynosi radość z wykonywanej pracy i aby Państwa zaangażowanie i troska, jaką wkładacie w opiekę nad matką i dzieckiem, były zauważane i doceniane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *