http://oipip.elblag.pl/wp-content/uploads/2022/03/logo-izba2.jpg

Bezpłatny informatora dla położnych „ABC OPIEKI OKOŁOPORODOWEJ”

Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie bezpłatnym informatorem pt. „ABC opieki okołoporodowej”. Publikacja została przygotowana zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Serdecznie zachęcamy do zgłaszania świadczeniodawców ambulatoryjnej opieki specjalistycznej z zakresu opieki okołoporodowej do otrzymania bezpłatnych egzemplarzy informatora w celu przekazania przyszłym mamom.

 Można to zrobić wypełniając krótki formularz znajdujący się pod tym linkiem:

https://umlub.pl/informator-opieki-okoloporodowej/formularz-informator-standard-organizacyjn-opieki-okoloporodowej/

 Publikacja została stworzona w celu przekazania niezbędnej wiedzy kobietom w ciąży oraz ich rodzinom na temat organizacji opieki w czasie ciąży, porodu i połogu. Zawiera informacje przygotowane przez specjalistów, takich jak położne, lekarze (w tym położnicy-ginekolodzy, neonatolodzy), psychologowie, prawnicy, przy wsparciu merytorycznym partnerów, takich jak Fundacja Bank Mleka Kobiecego oraz Fundacja Przed Czasem. Informator w szczególności przekazuje wiedzę o prawach kobiet w tym okresie, takie jak prawo do informacji, udziału w podejmowaniu decyzji związanych z ciążą, porodem, połogiem oraz opieką nad noworodkiem oraz do traktowania ich z szacunkiem.

Informator „ABC OPIEKI OKOŁOPORODOWEJ” zawiera odnośniki w formie kodów QR, kierujących do pogłębionej wiedzy na tematy omawiane w ramach poszczególnych rozdziałów.

 Z wersją elektroniczną informatora oraz materiałami dodatkowymi można zapoznać się pod tym linkiem:

 https://umlub.pl/informator-opieki-okoloporodowej/informator

Wersja papierowa informatora dostępna jest w Biurze Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Elblągu – zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *